Lägerverksamhet

Hovmantorps GoIF erbjuder tillsammans med Hovmantorps Folkets Hus bra möjligheter att bedriva tränings- och lägerverksamhet.

Placerat mitt i Hovmantorp och med närhet till bland annat inomhushall, livsmedelsbutik, buss- och järnvägsstation har Folkets Hus ett centralt läge med bra kost- och logimöjligheter. 

Med sitt sjönära läge har Hovmantorp Ip idag två 11-mannaplaner med gräs samt en konstgräsplan för 11-mannaspel. Här finns möjligheter att boka plats för träningar och matcher.  

Bokningar av tider på våra fotbollsplaner och logi/mat på Folkets hus görs som två separata bokningar:

  • För information och bokning av tider på fobollsplanerna kontakta Niklas Isaksson på telefon 070-377 76 03 eller via e-post: [email protected]

  • För information och bokning av logi/mat kontakta Folkets hus på telefon 0478-420 45 eller via e-post [email protected]
J Albinsson Bygg AB
Jespersens Motor AB
Hovmantorps Folkets Hus
Adidas
Stadium
Colorama
TJGruppen

Sponsorer

J Albinsson Bygg ABJespersens Motor ABHovmantorps Folkets HusAdidas
StadiumColoramaTJGruppen